Sobota 28. března 2020, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. března 2020 Soňa

Vivat Drahoš – prezident

20. 01. 2018 18:46:00
Stojíme před druhým kolem druhé přímé prezidentské volby v českých dějinách. Ta minulá nedopadla dobře. Pevně doufám, že to letos napravíme.

Při minulé volbě vyhrál nepatrným rozdílem hlasů Miloš Zeman. Muž, který ve svém mládí coby předseda sněmovny, ale hlavně poté jako premiér, proslul řadou kontroverzních skutků. Ať to byla bamberská aféra, intriky proti jeho ve veřejnosti oblíbené stranické kolegyni Buzkové fabrikovanou aférou Olovo, zcela se znevěrohodnil, když po letitém slibování akce „čisté ruce“ nakonec uzavřel pakt s králem korupčníků Klausem podepsáním opoziční smlouvy a tradiční ODSácká korupce se pak zahnízdila i v sociální demokracii. Jeho ministr Beltrám z pouhé osobní zášti vyhodil z vedení aerolinek pana Jakubšeho, člověka, který aerolinky vytáhl z hlubokého ekonomického propadu, a dosadil tam svého kamaráda Tvrdíka, jenž je zase rychle do propadu vrátil. Premiér Zeman prodal po oddlužení Rakušákům Českou spořitelnu, která nyní už nenávratně zanáší zlatá vejce do zahraničí.

Nicméně potom odešel jako důchodce na Vysočinu, a tak se na jeho skutky jaksi pozapomnělo.

Když se pak do politiky vrátil za minulé prezidentské volby, zazářil svým šarmem a dostal se tak do druhého kola.

Byla smůla, že proti němu stanul Karel Schwarzenberg, který se čerstvě znevěrohodnil svým sepětím s Kalouskem. Když se pak ve 2. kole Miloš Zeman dopustil řady podpásovek, evidentních lží, jako například tvrzení, že Schwarzenbergova rodina kolaborovala s nacisty, že má na svém zámku v Německu vyvěšeny hitlerovské prapory......, nakonec těsně zvítězil. Na výsledku volby se potom už nic nezměnilo, když se Zeman později za vyslovené lži omluvil s tím, že mu to předložili jeho poradci, kteří nebyli přesně informováni !?!?!

Miloš Zeman sice přislíbil být prezidentem všech občanů, ale od počátku se o překlenutí rozporů mezi svými stoupenci a odpůrci nijak nesnažil. Naopak. Utužoval své fanatické voličské jádro neustálým nálepkováním a štvaním proti druhé polovině národa. Ať už proti Pražákům, proti kavárenským povalečům, proti intelektuálům např. lživým tvrzením o fascinaci Ferdinanda Peroutky Hitlerem, nebo proti jiným skupinám obyvatel. Zůstaly mu jeho špatné povahové vlastnosti z mládí, jako narcismus, mstivost a úskočnost, a s ohledem na svůj již pokročilý věk nyní nadto zcela pozbyl sebereflexe.

Jak dokonce nedávno zmínil Andrej Babiš, obklopil se špatnými rádci, kterým se podařilo vmanipulovat jej do role Putinova přítele a pokorného slouhy čínských komunistů.

Toto poklonkováním před rudým tygrem z východu se snažil národu prezentovat jako cestu k naší vyšší prosperitě (díky slibovaným čínským investicím), ale v tomto směru zase skutek utek. Číňané zde skupují jen takové podniky, které jim přinesou potřebné know how, ale investice, podporující naši (již nyní i bez nich dobře šlapající) ekonomiku, nijak nepodporují.

Je tak bilance pěti let Zemanova působení na Hradě skličující. Rozeštvaný národ, ostuda v zahraničí, nedůvěra v rovnou páteř politiků.

Naštěstí dnes ve 2. kole proti Zemanovi stojí Jiří Drahoš. Muž vzdělaný, člověk s širokým rozhledem, špičkový vědec a manažer, kterému se m.j. kdysi dokonce podařilo eliminovat ODSáckou snahu zlikvidovat Akademii věd. Vědeckou instituci nyní tolik potřebnou za nastupující 4. vědecko-technické revoluce. Muž poctivý a čestný, který se nijak nezapletl s minulým režimem. Muž, který má silnou snahu (a já věřím, že i schopnost) překonat rozdělení národa a tentokrát skutečně být prezidentem všech. Muž, který bude ctít ústavu a ústavní zvyklosti a nebude s ní zacházet „tvůrčím způsobem“, člověk, který nebude měnit názory bez závažných argumentů, jen proto, aby si dokázal, že on přece není idiotem.

Drahoš to ale nebude mít lehké. Opět proti němu stojí Miloš Zeman, který se nebude před 2. kolem štítit použít kdejakou špinavou podpásovku. Zeman, za jehož kampaní stojí zakomplexovaní členové trvale neúspěšné strany SPO, vedené trapným Velebou, který ani nedokáže vysvětlit, kde se vzalo jakýchsi pouhých 7 milionů na Zemanovu kampaň.

Již se objevily nové billboardy, které burcují proti Drahošovi sloganem „je to naše země“.

Ano, je to naše země a tak nechceme, aby se stala zemí Putinovou jako Krym nebo východní Ukrajina (již dříve Osetie a Podněpří). Nechceme se stát vazalem rudého čínského tygra na východě. Je to naše země a chceme, aby naší zůstala i nadále. Proto chceme zůstat zakotveni v Evropě i v euroatlantické obranné alianci. A právě to by mohl dále ohrožovat Miloš Zeman, kdežto Jiří Drahoš je pro mne bezpečnou zárukou stability.

Inu, netuším, jaké další intriky se tentokrát v Zemanově kampani objeví. Jen pevně doufám, že voliči budou přemýšlet. Pevně doufám, že neskočí na lep tvrzením o nějakých vlajkách s hákovým křížem, lživým tvrzením o Drahošově pedofilní orientaci, estébácké minulosti, jeho členství v tajných lóžích, atd. atd.

Kdoví, co za lži se ještě objeví.

Všechny, kdo si tento blog přečtou, naléhavě prosím. Nenechte se zmanipulovat lžemi a pomluvami od lidí z SPO, od nácka Okamury, komunistů a jim podobných, třebas od kryptokomunistů v ČSSD, ani od všem dobře známého Topolánka. Pamatujte, že Jiří Drahoš svým dosavadním životem osvědčil vzdělanost, čestnost, spolehlivost a špičkové manažerské schopnosti. Je zárukou, že bude úřad prezidenta republiky vykonávat ku prospěchu všech občanů a věřím, že se mu během 5 let podaří naši nešťastnou rozeštvanost překonat a být skutečně prezidentem všech.

Nenechávejte, prosím, volbu ve 2. kole na druhých. Při vyrovnaných šancích může rozhodnut nakonec i jediný hlas !!!

Vzhledem k uvedenému Vás všechny, kdo tyto řádky čtete, prosím. Přijďte k druhému kolu prezidentské volby a volte Jiřího Drahoše.

Děkuji Vám.

Autor: Antonín Brzek | sobota 20.1.2018 18:46 | karma článku: 22.34 | přečteno: 863x

Další články blogera

Antonín Brzek

Strany pro straníky, ODS nyní pro všechny?

Po kongresu ODS mě napadlo jediné. Vzpomněl jsem si na slavné heslo OF do voleb r. 1990: „Strany pro straníky, Občanské fórum pro všechny“.

22.1.2020 v 14:22 | Karma článku: 13.55 | Přečteno: 577 | Diskuse

Antonín Brzek

Máme koho volit

Skutečně, v nadcházejících sněmovních volbách máme koho volit. A nemyslím tím přehršle subjektů, kteří se letos o naše hlasy v mimořádném počtu ucházejí.

8.10.2017 v 19:24 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 578 |

Antonín Brzek

Starostové bez lidovců.

V první polovině tohoto roku se vylíhla „Třetí síla“, dvojkoalice KDU-ČSL + STAN. Nyní tato koalice končí a je to škoda pro všechny.

2.8.2017 v 18:00 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 433 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Popovský

Konec Evropské unie?

Článek Judith Bergman "European Union: The End?", který vyšel 21. března 2020, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

28.3.2020 v 9:15 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 207 | Diskuse

Libor Čermák

Krajní pravici? Krajní levici? Krajní liberalismus? Děkuji ne!

Celý život jsem odpůrcem jakýchkoliv krajních politických ideologií, které chtějí jiné lidi z ideologických důvodů trestat. A to jak těch, které naše země sužovaly ve 20. století, tak i těch, které by rády nastoupily nyní.

28.3.2020 v 8:37 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 117 |

Jan Bartoň

Kalousek: Babiš je podlý podvodník

Až se budou lídři některých politických stran na podzim po volbách ptát, proč jsou jejich výsledky tak špatné, měli by si vzpomenout na to, co dělali v době virové pandemie.

28.3.2020 v 8:00 | Karma článku: 30.14 | Přečteno: 607 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Soudcokracie na okamžik vystrčila růžky

Když jsem v pátek 27/3 večer usedal k PC, bylo nakažených koronavirem 3035 a mrtvých dvanáct. V Izraeli. Vím, že všichni máte svých starostí dost – a vůbec, proč řešit Izrael? Pokud jde o ty starosti, máte pravdu.

27.3.2020 v 21:50 | Karma článku: 13.94 | Přečteno: 459 | Diskuse

František Sentenský

Je první jarní den a začíná svítat, post scriptum

Toto povídání píšu prvního jarního dne roku 7 526 podle nového slovanského kalendáře. Dle učení starých Slovanů, začíná nová epocha. Epocha světla.

27.3.2020 v 18:18 | Karma článku: 4.09 | Přečteno: 97 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 894
MUDr. Antonín Brzek, psychiatr a sexuolog

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Pomalá epidemie koronaviru. Česko nehodlá nákazu zastavit, ale modifikovat

Česká republika se v příštích týdnech nebude snažit epidemii způsobenou koronavirem COVID-19 za každou cenu zastavit....

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Vypnuto. Francouzi přišli přes noc o tři čtvrtiny dálničních rychlonabíječek

Francouzský energetický gigant EDF ze dne na den vypnul 189 rychlonabíječek, které fungovaly na dálnicích. Motoristy –...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...