Sobota 28. března 2020, svátek má Soňa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 28. března 2020 Soňa

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

V27á83c11l91a10v 43U23r33b23á76n24e54k 7958665688840

Autor má široké politologické znalosti a myslí to dobře. Avšak podívejte se, co MUDr. Antonín Brzek psal před rokem (viz jeho blog). Jeho nynější strach z migrantské krize přichází s neodpustitelným zpožděním, loni před týmž zavíral oči. Totéž ta "hodná holka Stasi?" A. Merkelová: Vždyť migrantskou krizi spoluzpůsobila a nese v té souvislosti myslím těžkou (nepřímou) spoluvinu za množství zavražděných občanů Francie, Belgie, Německa ... Jak to, že taková poblouzněná, zatvrzele samolibá a takřka nekorigovatelná osoba (Merkelová), neúmyslně? škodící evropským národům, je dodnes v čelné funkci německého státu? A co si to p. A. Brzek vůbec dovoluje, když ve svých textech naprosto ignoruje skutečnost, že sedmdesát až osmdesát procent občanů naší vlasti představují ateisté? Neboli lidé, kteří smyšlený obraz pánbíčka "opustili" už v raném dětství, přesněji řečeno, o nějakém pánbíčkovi nikdy ve svém životě fantazírovat ani nezačali. Doktora A. Brzka mám rád jako člověka, ale z právě mnou uvedeného důvodu jej za demokrata považovat žel nemohu. Neboť A. Brzek vůbec nerespektuje svobodu vyznání, jejíž jednou podobou či formou je ovšem i ateizmus. On jen a jen agituje. A. Brzek nám neustále přednáší a káže o svém pánbíčkovi, jako kdyby mu ten nadpozemský coby Franta ze sousedství dvakrát denně klepal dlaní na rameno. Autor žel zneužívá literárně slavnou tezi "..., opustíš-li mě, zahyneš" k dosti trapné propagaci katolicizmu. Zmíněná teze "Opustíš-li mě, nezahynu ..." se totiž ve skutečnosti týká a týkati má našeho láskyplného vztahu k vlasti. A povšimněme si prosím, že pojem "Česká republika" se v tomto Brzkově textu (a zřejmě i v jeho textech ostatních) vůbec nevyskytuje. Je to proto, že A. Brzkovi na ČR a českém národě vůbec nezáleží. Takových kosmopolitů, kteří kupodivu rádi přijímají a prezentují roli pouhých slouhů Vatikánu a Berlína, můžeme ve svém okolí či regionu potkat více. Osobně se za ně docela stydím. A omílaný pojem "evropské hodnoty" se mi už protiví.

0/0
9.1.2017 15:46

J46i66t11k21a 93T60o32m31k47o53v65á 8316863622582

Mezinárodní situace, válka v Sýrii, Islámský stát a jeho smrtící islámská ideologie, naprosto zbyrokratizovaná a strnulá EU se svými představiteli, -nevzdělaným Schulzem, naprosto nezúčastněným a jen na své zájmy myslícím Junckerem, s Mogherinni, která má evropské fórum je jako atribut sexapelu, a s "hodnou holkou" Angelou Merkelovou, která je v zajetí pseudohumanistické ideologie bez představivosti dopadů masivního přílivu uprchlíků, kteří ne vždy přicházejí ze Sýrie, a rozhodně ne vždy s dobrými úmysly, pokleslá morálka v evropských zemí, vzdálená od křesťanských hodnot na míle - to jsou okolnosti, které jsou tak těžké, že k nějakému skutečně rychlému a mírovému a uspokojivému řešení, rozblázněné a ve válkách se potácející Evropy a blízkého východu, je rozhodně dál než blíž. Očekávat pomoc od EU, OSN, od NATO, od Putina(hahaha) se nejeví jako realistická úvaha. Ani země Visegradu nespojuje jedna politická vize, ale snad na této úrovni by v nouzi nejvyšší nějaká společná akce možná byla, ale...zase to má víc "ale" než pozitiv. Bohužel mám dojem , že vaše úvaha o znovu uschopnění Evropy je na smetišti dějin. To by se prostě musely, a to nejpozději ihned po Brexitu, dít jiné události!! (Odstoupení vlády EU, program integrace států a jeho neodkladné uskutečňování v konkrétních krocích, skončit by musela arogance Německa a Francie v prosazování jedině správných názorů na řešení situace, přehodnocení migrační politiky, účinná obrana schengenského prostoru, atd.atd.atd. A co se děje?- Do Itálie proudí desetitisíce migrantů hlavně z Afriky, Erdogan stále vydírá, že otevře stavidla s migranty z blízkého východu a pustí je do EU, představitelé EU trvají na povinných kvótách rozdělování migrantů, na něčem tak nepřijatelném, že to je jistý nástroj jak Evropu rozbít napadrť!!) Státy se vyzbrojují a vyzbrojují své potenciální protivníky.Teď se jen modlím, aby se neobjevil nějaký "vůdce" co nás zachrání. Modlím se, aby se v Bruselu probudili, nebo spíš, aby je osvítil Duch.

0/0
8.1.2017 11:26

V96i79k44t81o73r 52Š63e52d40i51v82ý 8876351640886

Mám obavu, že je to přesně obráceně.

Nebo si snad myslíte, že Řekové by si nechali nalézt do země statisíce nechtěnců i v Evropě s hlídanými hranicemi? Ne, oni předpokládali, že je nějakým způsobem "pošlou dál", do atraktivnějších států.

Technické prostředky na zásadní omezení migrace mají - řecká armáda je dobře vybavená a námořní hranici s Tureckem mají pod dohledem.

I teď je znát, že Italové se začínají pokoušet aspoň udržet ilegály na jihu, protože je nikdo od nich nechce brát.

+2/0
7.1.2017 17:16
Foto

L50i91b43u98s33e 39P47a63l46k65o60v79a 6530554778917

souhlasím v bodě kde hovoříte o nutnosti lidského přístupu při řešení situace imigrantů-rozpaky ve mně budí myšlenka, že Boha potřebujeme abychom konali dobro-dobro konám ze své podstaty protože to tak cítím a ne kvůli náboženskému přesvědčení

a nesouhlasím že ženy k přílišné orientaci na kariéru nutí současná rétorika-velký podíl na to mají sami muži-k manželce starající se jen o rodinu se často nechovají s dostatečnou úctou což se projevuje například i tak, že při rozvodu nejsou ochotní ocenit vše, co pro ně za léta společného života vykonala-jinými slovy, práce v domácnosti má nulovou hodnotu-takže když muž odkopne padesátiletou ženu aby se oženil s mladou, odkloní peněžní prostředky tak aby se nemusel s ženou dělit-peníze přece vydělal on! Takže není divu že ženy, místo aby třicet let nejproduktivnější části života věnovaly péči o muže, který ji pak vymění za mladší, pracují na tom, aby se zabezpečily na léta stáří-podle statistik ženy v důchodovém věku mají u nás mnohem nižší životní úroveň než je v Evropě běžné

+2/−1
7.1.2017 12:46
Foto

F46r59a27n27t73i61š83e93k 42K81š24í70r 2699206715

Domnělý problém s uprchlíky snažícími se dostat do Evropy je dalším lidským necivilizovaným neštěstím a barbarstvím plynoucím z existence zločineckých autoritářských organizací, které se stavějí do pozice oprávněných vlastníků každého čtverečního metru Evropy (Státy). Jde o uměle rozdmýchanou nenávist mezi lidmi, která by ve svobodné společnosti v takové míře vůbec neexistovala.

To, odkud přistěhovalec pochází, jaké je barvy pleti nebo náboženského vyznání vůbec nehraje roli. Jedinou zásadní a důležitou podmínkou je respektování principu neagrese vůči osobám a soukromému majetku. Důsledný respekt k soukromému vlastnictví je jediným spravedlivým a zároveň elegantním řešením veškeré migrace lidí. Největší překážkou a zdrojem chaosu, nejednoznačnosti a vzájemné lidské nenávisti je v tomto smyslu stát a jím vytvořená kolektivistická schémata.

0/−1
7.1.2017 11:12

P95e65t57r 13T72o86m86e38k 1286582260961

????? proč nemluvíte pravdu ?????????????????RvRvRvRvRvRv

0/0
7.1.2017 12:29

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz